ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ

2020-2021 Οι πρωταθλητές του Pablo Garcia στο γήπεδο του ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ. Κυριακή 30 Αυγούστου & Ώρα έναρξης 18:30 ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ-ΠΑΟΚ Κ-20 ΦΟΡΑΜΕ ΜΑΣΚΕΣ-ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΠΟΣΤΆΣΕΙΣ- ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ - ΝΕΟ μεταγραφικό ΜΠΑΜ ετοιμάζεται από ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ ......

Πέμπτη 21 Απριλίου 2016

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΕΖΟΝ 2015-2016

Την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 ο ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ σε πρωτάθλημα και κύπελλο χρησιμοποίησε 33 ποδοσφαιριστές.

Την αγωνιστική περίοδο 2015 - 2016 ο ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ είχε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος δεχόμενος 18 τέρματα.

Την αγωνιστική περίοδο 2015 - 2016 ο ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ συγκέντρωσε 46 βαθμούς με τέρματα 31+1(play off) - 18 στον πρώτο γύρο τα τέρματα ήταν 18-9.

Εντός έδρας συγκέντρωσε 30 βαθμούς με συνολικά τέρματα 17-5 και είχε 9 νίκες με αγαπημένο σκορ 1-0 5 φορές 3 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Εκτός έδρας συγκέντρωσε 16 βαθμούς με συνολικά τέρματα 14-13 και είχε 4 νίκες 4 ισοπαλίες και 5 ήττες .

Tην αγωνιστική περίοδο 2015-2016 σε πρωτάθλημα και κύπελλο σκόραραν 10 ποδοσφαιριστές

Την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 ο ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ αγωνίστηκε στο γήπεδο του Π.Γυν/στρου λόγω έργων στο ιδιόκτητο γήπεδό του και τερμάτισε τέταρτος στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.Στα PLAY OFF έκανε 2 αγώνες σπάζοντας την έδρα του ΠΑ'Ι'ΚΟΥ γουμένισσας και στον δεύτερο αγώνα σε ουδέτερη έδρα  αποκλείστηκε στα πέναλτι.